„Mikołaju, Mam Dom”

mikolajuJuż za niespełna miesiąc, 15.12.2015r. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbędzie się V edycja kampanii promującej odpowiedzialne rodzicielstwo i pieczę zastępczą pt. „Mikołaju, Mam Dom”. Poprzez tę inicjatywę, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi od pięciu lat wspiera wychowanków pieczy zastępczej oraz ich opiekunów. Są to głównie rodziny z terenów wiejskich Mazowsza. Docieramy do nich m.in. za pośrednictwem placówek szkolno – wychowawczych oraz współpracujemy z centrami pomocy rodzinie. Z pomocą sponsorów, darczyńców, organizowane się wyprawki szkolne, wycieczki, wypoczynek letni i zimowy, pomoce naukowe i sprzęt komputerowy. Rocznie udaje się  udzielić wsparcia ok. 300 dzieciom i ich rodzicom zastępczym. Nasza pomoc przyjmowana jest z radością i wdzięcznością, a w efekcie procentuje szansą na lepsze życie i udaną dorosłość dzieci.

Wydarzenie MIKOŁAJU MAM DOM polega na zorganizowaniu dla dzieci i młodzieży (7-15 lat) prezentów świątecznych. Podczas tego świątecznego spotkania stwarzamy również okazję do dyskusji na temat pieczy zastępczej w polskich realiach. W tym dniu rodzice uczestniczą w seminarium, które jest okazją do wymiany doświadczeń, uzyskania cennych informacji i skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Spotkanie jest też ukłonem w stronę osób, które w sposób wzorcowy realizują opiekę nad dziećmi osieroconymi i niechcianymi.

Nasze wieloletnie doświadczenia potwierdzają, że warto im pomóc, warto również pomóc tym ludziom, którzy podejmują trud wychowania i przygotowania do godnej dorosłości dzieci, którym z różnych powodów, choć głównie społecznych, nie dane jest cieszyć się miłością i opieką ze strony biologicznych rodziców.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://mikolaj.otwartedrzwi.pl/ oraz na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/mikolajumamdom/

Zapraszamy!

Skip to content