Projekt „Życie na swoim – edycja II”

Warszawa, 10.01.2020

Nabór do projektu „Życie na swoim – edycja II” Zapewnienie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami –mieszkańcom m.st. Warszawy poprzez prowadzenie mieszkań chronionych – treningowych wraz z prowadzeniem miejsca interwencyjnego”

Stowarzyszenie Otwarte Drzwi zaprasza do udziału w projekcie „Życie na swoim – edycja II” Zapewnienie wsparcia osobom z niepełnosprawnościami – mieszkańcom m.st. Warszawy poprzez prowadzenie mieszkań chronionych – treningowych wraz z prowadzeniem miejsca interwencyjnego” współfinansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawa.

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną i dodatkowymi niepełnosprawnościami, w wieku od 20 do 60 lat, mieszkańców m.st. Warszawy. Celem projektu jest przygotowanie mieszkańców do samodzielnego funkcjonowania w środowisku i integracji ze społecznością.

Treningi w mieszkaniu prowadzone są pod opieką specjalistów i zmierzają do uzyskania/utrwalenia niezależności przez beneficjentów;  umożliwiających funkcjonowanie ich poza domem rodzinnym. Zadanie realizowane jest  poprzez pobyty całotygodniowe w turnusach trwających do 12 miesięcy (w sytuacjach wyjątkowych dopuszcza się przedłużenie pobytu) oraz w formie krótkookresowego pobytu interwencyjnego (1 miejsce) trwającego do 1 miesiąca.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznać się ze szczegółowymi kryteriami rekrutacji i wymaganymi wzorami dokumentów prosimy o kontakt z koordynatorką – panią Katarzyną Soboń, tel. 502 335 526; e mail. k.sobon@otwartedrzwi.pl.

Skip to content