W krainie Memów

20150320_120040W ramach wyjść kulturalno – oświatowych wybraliśmy się na wycieczkę do Teatru Druga Strefa na wystawę prac Marty Frej „Memy”. Na początku zaskoczył nas wygląd budynku teatru, który przypominał opuszczony magazyn budowlany albo starą szkołę skądinąd najlepsze miejsce na prezentację sztuki współczesnej.

W środku oglądaliśmy tytułowe MEMY czyli zdjęcia, obrazy i grafiki komputerowe, które w prosty, żartobliwy oraz ironiczny sposób komentują otaczającą nas rzeczywistość. Memy są obecnie bardzo popularne wśród internautów ponieważ Internet stanowi najlepsze miejsce do ich rozpowszechniania i odtwarzania. Autorka prac Marta Frej, poszukując inspiracji do swoich artystycznych działań, postanowiła przenieść tą  popularną formę komentowania społecznych wydarzeń na teren sztuki.

Cała wystawa była bardzo ciekawa. Uczestnikom podobały się zabawne komentarze na obrazach. Zachęcały one do refleksji i dyskusji nad różnymi zjawiskami społeczno- kulturowymi. Po wystawie wybraliśmy się na spacer i ciasteczko do pobliskiej cukierni bezowni.

Skip to content