Z wycieczką w Ekwadorze

received_533447587033061Na ostatnich zajęciach kulturoznawczych odbyliśmy nasza, przedostatnia już, podróż do Ameryki Południowej. Tym razem poznawaliśmy Ekwador, państwo położone nad Oceanem Spokojnym.
Nazwa kraju pochodzi od hiszpańskiego słowa oznaczającego równik.
Sąsiadów Ekwadoru – Kolumbie i Peru poznaliśmy już wcześniej i zachwycaliśmy się ich bogata przyroda, odmienna kultura, smakowita kuchnia. Wielkie wrażenie wywierały na nas uroki parków krajobrazowych i bogactwo gatunków zwierząt i ptaków zupełnie wcześniej nam nie znanych.
Tym razem również mieliśmy co podziwiać! Dodatkowo w skład Ekwadoru wchodzą położone na Oceanie Spokojnym Wyspy Galapagos, stanowiące jego największa atrakcje turystyczna. W 1978 roku archipelag został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2001 roku wpis poszerzono o Rezerwat Morski Galapagos. Tu można spotkać cała masę przepięknych stworzeń lądowych i morskich. Żyją tu pingwiny, kormorany, legwany morskie, pelikany, głuptaki, myszołowy galapagoskie i gołębiaki plamiste. Na brzegach kraterów wulkanów można spotkać legwany lądowe i żółwie słoniowe, jak również zięby Darwina.
Na ostatnia wyprawę do Ameryki południowej czekamy z niecierpliwością 🙂